Готуй сівалку взимку

ТЕГИ:

Кожен пропуск у рядку – це мінус рослина. 5% пропусків – мінус 5% урожаю. Кожен двійник – даремно витрачене зерно. Тож якщо вас надихнув урожай 2018 р. і ви націлилися на те, щоб перевершити свій здобуток, подбайте не лише про насіння, систему живлення, а й про сучасну сівалку. І найкраще це робити в зимовий період, який за всіх часів і народів призначений для підготовки техніки (ремонт, обслуговування, придбання).

 

Синонім найвищої якості

Як і всі інші агрегати, сівалки повсякчас удосконалюються, надто в таких елементах, як точність висіву та моніторинг усіх процесів. Одна з новинок наступного сезону – причіпна пневматична сівалка точного висіву Massey FergusonMF 9000 VE, котру нині називають останнім писком посівної моди. У ній втілено найсучасніші технології, розроблені провідними фахівцями компанії Precision Planting.

Висівна секція серії MF 9000 VE є серцем агрегату й заслуговує на те, щоб придивитися до неї пильніше. Вона має однокомпонентну литу конструкцію, що сприяє міцності й довговічності. Великі дводискові сошники дають змогу розширити діапазон глибини посіву, а нові дворядні шарикові підшипники мають набагато довший термін служби. Ручкою регулювання можна виставити глибину висівання на всіх висівних секціях із візуалізацією цього процес у на кожній із них. Копіювальні колеса з балансиром вирівнюють глибину висіяного насіння щодо висоти ґрунту з лівого та правого боків.

Механізм регулювання глибини містить нарізний болт для калібрування рівня сівби. Надійне ущільнення запобігає проникненню бруду всередину композитних втулок, збільшує термін служби й зменшує потреби в технічному обслуговуванні. Модернізовані важелі копіювальних коліс забезпечують більшу стійкість і триваліший термін служби у жорстких умовах сівби.

Висівна секція серії MF 9000 VE є серцем агрегату

Drive, speed, force, set

Кожна висівна секція має електричний привід vDrive®, що забезпечує регулювання сівби в рядках,поліпшує контроль над процесом у вигнутих і крайніх рядках, виключає неточності, характерні для механізмів із ланцюгами й зірочками, знижує вимоги до технічного обслуговування, усуває ризик простою. vDrive® зручно кріпиться ззовні доза­ тора й безпосередньо взаємодіє з висівним диском. Електричний привід vDrive® дає змогу відмикати окремі рядки під час пересівання, коригувати норми висіву для окремих рядків просто з кабіни трактора. Електродвигун має низький крутний момент(12 В) та однорядковий модуль (SRM).

Система vDrive® надає сівалці низку переваг: забезпечує повне та миттєве керування приводом; кожна висівна секція функціонує як окрема сівалка, котра може регулюватися відповідно до швидкості руху машини й з урахуванням оптимальної сівби в крайніх рядках; усуває потреб у в механічних компонентах приводу; дає змогу змінювати швидкість сівби, дотримуватися норми висіву та рівномірно розподіляти насіння в рядку. Добре й те, що механізм розташовано ззовні дозатора, а датчики, що визначають поворот і положення висівної секції, в центрі навісного бруса. vDrive® підтримує точну швидкість відповідно до заданої норми висіву, сприяє поштучному розділенню насіння, повністю контролює рядок за рядком. Дозувальний пристрій vSet® має плоский диск із можливістю регулювання вакууму, який випускає насіння в центрі насіннєпроводу та використовує поплавковий п’ятипелюстковий скидач двійників. vSet® зменшує ризик пропусків і висівання двох насінин одразу або різного типу та розміру, має функцію поштучного відділення насіння низького класу, неправильної форми або неоднакового розміру.

Пристрій здатний послідовно вивільняти насіння, забезпечуючи його «вільне падіння порівняно з конструкціями, з яких насінини викочуються; може безперервно перемішувати посівний матеріал; завдяки конструкції з отворами, що мають затуплені краї, мінімізує пошкодження насіння. Менше використовує енергії, простий в обслуговуванні, пристосований до роботи з різноманітним насінням від кукурудзи, соняшнику до таких особливих культур як арахіс, бавовна, ріпак та інших.

Одна з особливостей сівалки – наявність активної інтелектуальної гідравлічної системи DeltaForce®, яка забезпечує незалежне регульоване притискне зусилля кожної окремої висівної секції з допомогою спеціальних сенсорів, що вимірюють потрібну силу. Водночас пристрій зменшує тиск на висівну секцію на м’якому ґрунті, передаючи зусилля на раму сівалки. Система управління параметрами кожного рядка на базі SRM чутливо реагує на ґрунтові умови, здійснюючи вимірювання кілька разів на секунду та регулює налаштування копіювальних коліс (угору­-вниз) для підтримання цільового режиму роботи агрегату. Завдяки цьому поліпшується проростання насіння, краще реалізується потенціал урожайності, зменшується ущільнення бічних частин борозни.

Активна інтелектуальна гідравлічна система притискання РеКаРогсе®

Ще одна родзинка сівалки – високошвидкісна система подачі насіння SpeedTube™, що забезпечує можливість висівання деяких культур зі швидкістю до 19 км/год. з адаптацією до різних ґрунтових умов, підтриманням точності розташування насінин і функцією їх поштучного розподілення. Система дає змогу швидше висівати кукурудзу та сою, чітко контролюючи проходження насіння від дозатора до борозни, забезпечує однорідне висівання незалежно від швидкості, унеможливлює відскакування та перекочування насіння.вниз) для підтримання цільового режиму роботи агрегату. Завдяки цьому поліпшується проростання насіння, краще реалізується потенціал урожайності, зменшується ущільнення бічних частин борозни.

За всіма робочими процесами MF 9000 VEстежить бортовий комп’ютер 20/20 SeedSense®, який повідомляє оператора про стан сівалки та виводить на дисплей у режимі реального часу інформацію про результати сівби кожного рядка,зокрема про норму, пропуски й двійники, швидкість, справність висівної секції, силу притискання й контакт із ґрунтом, сигналізує про нерівномірний рух тощо.

 

Випробування на точність

Перш як розпочати серійне виробництво нової сівалки, компанія AGCO випробувала її на шести різних полях у США в рамках CropTour2016 задля вивчення впливу на врожайність кукурудзи кількох чинників, пов’язаних сила притискання є одним із таких чинників. Якщо вона недостатня, насіння закладається занадто близько до поверхні. Та коли ця величина оптимальна, насіння лягає на потрібну глибину.

Під час випробування фахівці компанії порівняли автоматичне регулювання сили притискання за допомогою DeltaForce® з двома іншими поширеними варіантами з фіксованим притисканням, які застосовуються на сучасних сівалках. На шести ділянках автоматичне регулювання притискання забезпечило збільшенняврожайностіна6бушелівнаакр(403кг/га) порівняно з обробкою з надмірною силою.

Опісля заклали експеримент щодо впливу на врожайність двійників і пропусків. Переробили висівні диски так, аби створювати пропуски й двійники для порівняння з контрольною сівбою. Середня точність підтримання інтервалу між насінням на «модифікованому» варіанті становила 91,4%, а в контрольній групі – 99,3%. Підвищення рівня точності поштучного розділення насіння на 7,9% забезпечило збільшення врожайності на шести ділянках на 538кг/га.2016 року сівалки серії MF9000 VE, оснащені приводами vDrive®  і дозаторами vSet®, засіяли понад 2360 га кукурудзи, демонструючи точність поштучного розділення насіння на рівні 99,6%. Економісти одразу ж розрахували зростання рівня рентабельності – на 81$/га.

бортовий комп’ютер 20 / 20 SeedSense®

Здатність контролювати глибину сівби – одна із переваг MF9000 VE. Під час дослідження порівнювали шість різних глибин від 2 до 10 см.

Глибина сівби менше як на 3 см призвела до втрати врожайності пересічно на 1 т/га на шести ділянках.

Глибина висівання від 3 до 6 см забезпечила рівномірне проростання та правильне формування коріння. Насіння, покладене на глибину 10 см, призвело до втрат урожайності на всіх ділянках, які становили пересічно 1,75 т/га порівняно із  сівбою на глибину 6 см.

Стандартна комплектація сівалок Massey Ferguson MF9000 VE дає змогу забезпечити потрібний рівень закладення насіння, попри рельєф поля та особливості ґрунту.

Точне дотримання оптимальної «кукурудзяної» глибини (3­6 см) збільшує врожайність «королеви полів» на 15 бушелів на акр (1 т/га) порівняно з іншими глибинами.

Ці сівалки можна підготувати до роботи (або перевести в транспортне положення) за лічені хвилини, а опісля одразу ж розпочати сівбу.

З урахуванням потреб великих сільгоспвиробників в обробці максимальних площ за мінімальний час до лінійки MF9000 VE внесено кілька варіантів:

  • MF 9108 VE (8 рядків),
  • MF 9186 VE (16 рядків)
  • і MF 9824VE (24 рядки).

Немає сумніву, що сівалка Massey Ferguson MF 9000 VE стане однією із зірок наступного сезону в Україні.

 

Олександр Кияниця

 

Агротехника Украины - журнал про технологии техники для сельского хозяйства

Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.

Для передплатників і відвідувачів: корисні дані на сторінках онлайн-журналу

Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців

  • на сторінках онлайн-журналу публікується перевірена інформація про сільськогосподарських машинах і агротехніку, оновлення на ринку і новини від виробників;
  • інтернет-ресурс відкриває доступ до корисних і ретельно обробленим, відібраним даних, які необхідні для підвищення ефективності ведення сільського господарства;
  • тематичне розмаїття публікованих матеріалів і адаптований інтерфейс ресурсу допомагає швидко і в доступному форматі отримати доступ до необхідної інформації.

Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.

Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!