Журналістів частенько возять за кордон на машинобудівні заводи. Я вже побачив кілька сотень лакофарбових дільниць, порошкового фарбування тощо, почув мільйон сенсацій і побачив сотні прототипів енергозберігаючої техніки. Це був і New Holland з водородним двигуном, у який відро залив, а він день працює і викидає в атмосферу тільки пару, це були оснащені додатковим електрогенератором трактори Fendt, які виробляли струм для розміщених на колесах причіпної техніки двигунів, - так зусилля багаторазово економиться, і, відповідно, економиться дизпаливо. Але у широкому вжитку і навіть у серії цієї техніки немає. І про неї замовкають, після презентації анічичирк.
Натомість трактор-безпілотник вже у серії і навіть, кажуть, в Україні вже працює на полях. Отже, світові нафтові корпорації акуратно консервують все, що здатне рухатися без використання нафтопродуктів, але не заперечують появі техніки, яка позбавляє людей робочих місць. Так, майбутнє сільського господарства – в офісах, звідки оператори та програмісти керуватимуть процесами, якщо у них буде вайфай.
Але – чи проб’ється живий струмок науково-технічного прогресу через світову корупцію?
А діждемось таки колись. Тому що нафтовики прогавили моду на електромобілі, і цей процес вже набув всесвітнього масштабу. А за ними і трактори підуть. І в підсумку сучасний аграрій буде складати план витрат без статті «дизпаливо», а це ж і сушіння зерна також, тож нафтовики перекваліфіковуватимуться в електриків.
Прогноз редакції: початок глобального переходу українського АПК на електрорушійні агрегати – 2024-й рік. Наприклад, квітень. А що? Хороший місяць, під кінець квітня і кукурудзу посіяти – саме час.
Сільське господарство як базис агропромислового комплексу кожної держави, розвивається з наданням максимуму уваги з боку уряду і приватних осіб. На сторінках нашого спеціалізованого журналу, представлена перевірена редакторами та корисна інформація для фермерів і інженерів, агрономів і керівників агропромислових комплексів, описується агротехніка й особливості застосування сільгосптехніки.
Орієнтуючись на використання передових та інноваційних технологій і підвищення зручності пошуку інформації в інтернет-просторі, наш журнал створений для досвідчених і початківців фахівців
Опубліковані матеріали доповнюються фотографіями та містять перевірені, достовірні дані й зберігаються в архіві.
Користувачі та відвідувачі, рекламодавці й працюють в агропромисловому комплексі можуть оформити безкоштовну передплату і співпрацювати з нашим журналом. Ми працюємо для людей, зацікавлених в розвитку АПК, які прагнуть до підвищення ефективності й прибутковості власного бізнесу!